500. środa Lecha Stefana

7 czerwca 2023 roku odbyło się 500. spotkanie klubu dyskusyjnego Spotkanie i Dialog. Ta niezwykła inicjatywa to jedno z dzieł pana Lecha Stefana, matematyka, działacza społecznego, człowieka skromnego, przywiązanego do wartości chrześcijańskich, a jednocześnie niezwykle twórczego i konsekwentnego.

Po mszy świętej w kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus goście przeszli do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i zajęli miejsca w zabytkowej sali Oratorium Marianum. Przyszło wielu znamienitych gości, między innymi pan Jacek Świat. Głównym prelegentem 500. spotkania był profesor Wojciech Polak – historyk, nauczyciel akademicki oraz polityk, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek i przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Zanim odbył się główny wykład, został odczytany list premiera, powitanie przez rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Roberta Olkiewicza i laudacja wygłoszona przez Martę Morawiecką, opisująca życiorys i dokonania Lecha Stefana.

Następnie zabrał głos pan Lech Stefan. Podziękował rektorowi UWr za udostępnienie Oratorium Marianum, rodzinie za cierpliwość i wsparcie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezwykłego wydarzenia. Następnie, z pewnymi oporami, zajął przygotowane dla niego honorowe miejsce.

Należy dodać, że spotkanie otrzymało tak uroczystą oprawę dzięki grupie konspiratorów, którzy bez wiedzy głównego zainteresowanego wspólnie i w porozumieniu wszystko przygotowali, a następnie długo pracowali nad tym, by go do tego przekonać.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek i wiele ciekawych spotkań i rozmów między przybyłymi gośćmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *