Formuła Dobra

1,5% to realne wsparcie

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” od lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi, którym statystyki nie dają szans na przeżycie i wspiera całe ich rodziny. Jednym z kluczowych źródeł finansowania działalności Stowarzyszenia jest kampania 1,5%, która umożliwia podatnikom przekazanie niewielkiej części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki tej formie wsparcia Hospicjum jest w stanie realizować wiele potrzebnych projektów i inicjatyw.

Staramy się zapewnić niezbędny sprzęt medyczny każdemu podopiecznemu i umożliwiamy codzienną opiekę nad chorymi dziećmi. Zespół medyczny każdego dnia pokonuje dziesiątki kilometrów, aby dojechać w najbardziej odległe zakątki województwa do małych pacjentów i otoczyć ich należytą troską w bezpiecznym, znanym miejscu, jakim jest dom. W ostatnich latach dzięki wsparciu darczyńców zakupiliśmy m.in. koncentratory tlenu i pulsoksymetry. Tego rodzaju sprzęt jest kluczowy dla poprawy jakości życia dzieci wymagających stałego monitorowania i wsparcia oddechowego. Hospicjum stara się też zapewnić rehabilitację w większym wymiarze niż jest to refundowane przez NFZ. Regularne ćwiczenia usprawniają i realnie pomagają naszym podopiecznym.

Opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem to ogromne wyzwanie nie tylko dla samego pacjenta, ale również dla całej jego rodziny. Dlatego „Formuła Dobra” zapewnia wsparcie psychologiczne i duchowe dla rodziców i rodzeństwa chorych dzieci. Organizowane są grupy wsparcia, w tym również wyjazdowe. Tegoroczna Wyjazdowa Grupa Wsparcia odbyła się w Garnierówce w powiecie wołowskim na Dolnym Śląsku. Była to okazja do spotkania z ekipą „Formuły Dobra” i spędzenia czasu w przyjaznej, nacechowanej zrozumieniem atmosferze. Wydarzenie zakończyło się wspólnym grillowaniem. W razie potrzeby organizujemy rodzinom możliwość spotkań indywidualnych z psychologiem.

Oprócz opieki psychologicznej i duchowej, rodziny mają wsparcie materialnie, na przykład niezbędną pomoc socjalną, ponieważ dość często ktoś w rodzinie musi zrezygnować z pracy, aby zapewnić stałą opiekę choremu dziecku. Dlatego ważne jest holistyczne podejście do pomocy rodzinie, obejmujące również kwestie finansowe. Organizowane są też wyjazdy dla rodzeństwa, które często żyje w cieniu choroby siostry lub brata. Pamiętamy o nich nie tylko organizując wycieczki, ale także przygotowując dla nich upominki na Dzień Dziecka i Mikołajki.

Organizujemy też cykliczne spotkania dla naszych podopiecznych i całych rodzin na przykład z okazji Dnia Dziecka. W zeszłym roku tematem przewodnim imprezy byli Superbohaterowie. Na stanowisku powitalnym każdy mały uczestnik otrzymał mapkę ze stanowiskami Superbohaterów i mógł zanurzyć się w świecie m.in. Spidermana, Batmana i Super Woman. Okrzyki radości i śmiech, gdy dzieci zgłaszały się do bazy po odbiór prezentu-niespodzianki dały nam – pracownikom i wolontariuszom „Formuły Dobra” – dużo motywacji do dalszych działań. Całe rodziny otrzymały chwilę wytchnienia. Takie inicjatywy nie tylko cieszą i pozwalają na zapomnienie o chorobie, ale także wzmacniają więzi rodzinne i społeczne. My zaś mamy możliwość organizowania takich wydarzeń właśnie dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom.

Aby wesprzeć Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” poprzez przekazanie 1,5% podatku, wystarczy wpisać numer KRS organizacji: 0000582875 w odpowiednie pole w formularzu PIT. Każda kwota ma znaczenie i przyczynia się do poprawy jakości życia chorych dzieci i ich rodzin. Wsparcie z 1,5% podatku to realna pomoc, która przekłada się na konkretne działania i wsparcie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Dlatego warto włączyć się w tę inicjatywę w przyszłym roku. Dziękujemy też tym, którzy już wybrali tę formę pomocy. Zachęcamy również do wsparcia naszych działań w ciągu roku. Więcej szczegółów na https://formuladobra.pl/jak-mozesz-pomoc/. To właśnie Darczyńcy budują „Formułę Dobra”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *