13 grudnia 10 lat temu

Wypowiedź Kornela Morawieckiego przed domem generała Jaruzelskiego

Mówimy „zginął za wolną Polskę”. Ale stan wojenny był nie tylko przeciwko wolnej Polsce, był przeciwko Polsce solidarnej! Przeciwko naszej polskiej solidarności!

Chodzi o to, żeby oni nie wygrali, żeby wygrała solidarność. Wolność w dużym stopniu wywalczyliśmy, ale solidarności – tej co chcieli nam odebrać – bardzo nam dzisiaj brakuje. Jeżeli ją odzyskamy – tę wielką, polską solidarność, to będzie nasze zwycięstwo nad Jaruzelskim, nad stanem wojennym – nasze wspólne, polskie zwycięstwo.

Dlatego wołam o solidarność między tymi, co pracują i tymi, co pracy nie mają, między tymi, co są bogaci, i tymi, co są biedni, tymi, co są silni, i tymi, co są słabi. Tymi, co uważają, że samolot runął z powodu zamachu smoleńskiego, i tymi, co uważają, że samolot runął w zawinionej katastrofie.

Mamy się spierać solidarnie o prawdę i sprawiedliwość. Wołam o solidarność między przeciwnikami politycznymi. Między tymi, co są za Prawem i Sprawiedliwością, i tymi, co są za Platformą Obywatelską. Wszyscy jesteśmy Polakami!

Wołam o taką solidarność! Bo to będzie zwycięstwo pełnej polskiej solidarności, która będzie przykładem dla Europy. Takiej solidarności nam potrzeba! O taką solidarność będę walczył!

My w „Solidarności Walczącej” składaliśmy przysięgę. Nie tylko o Rzeczpospolitą solidarną, ale o solidarność między ludźmi i między narodami. Takie jest nasze zadanie!

Kornel Morawiecki

(za Radiem Wnet)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *